AKTYWNE ZWIEDZANIE LONDYNU I MIAST ANGLII - LONTUR24

W TYM ROKU PRZYGOTOWALIŚMY LONTUR24 W DWÓCH ODSŁONACH:

>> LONTUR24A << 1-7.07.2024    6 miejsc wolnych (stan na  6.03.2024 r.)

>> LONTUR24B << 8-16.07.2024  14 miejsc wolnych (stan na 6.03.2024 r.)

 

 

LONTUR24A:

7 DNIAKTYWNE ZWIEDZANIE LONDYNU ORAZ NADMORSKIEGO BRIGHTON

smiley 

TERMIN:  1 - 7 LIPCA 2024 LONTUR24A

    Zapraszamy Was do dołączenia do naszej fajnej grupy Młodzieży z Łodzi i okolic smiley Podczas naszego 7 dniowego wyjazdu edukacyjnego na Wyspy skupimy się na aktywnym zwiedzaniu stolicy Wielkiej Brytanii - magicznego Londynu. Tutaj właśnie 'zanurzymy się' w języku i kulturze tego kosmopolitycznego miasta, w którym atrakcje turystyczne przyciągną naszą uwagę i będą stanowić odpowiednie podłoże do prowadzenia zajęć językowo-kulturowych i wykonywania zadań językowych. Spotkania z ciekawymi ludźmi, native speaker'ami, przewodnikami i nauczycielami dostarczą nam wielu niezwykłych wrażeń oraz materiału do analiz i przemyśleń. Kreowane w ten sposób emocje wspomogą/uaktywnią spontaniczne przełamywanie barier, nie tylko językowych. Odwiedzimy także nadmorskie Brighton, w którym morska, plaża i widok fal uprzyjemnią nam wakacyjny czas i przypomną, że znajdujemy się na Wyspie otoczonej wodami Morza Północnego, Morza Irlandzkiego, Oceanu Atlantyckiego i Kanału La Manche=Kanału Angielskiegosmiley Udamy się z wizytą do Akwarium - Brighton Sea Life, w któym leciwe, majestatyczne żółwie będą pływać nad naszymi głowami. Pójdziemy na spacer 'w morze'... po molo - Brighton Palace Pier o długości 524 metrów.  Zwiedzimy też perełkę architektury indosaraceńskiej smiley Royal Pavilion - Pałac Królewski Jerzego IV, w którym spotkamy smoki, lilie, lotosy zdobiące pełne orientalnej ornamentyki wnętrza.

 

 

LONTUR24B:

9 DNIAKTYWNE ZWIEDZANIE LONDYNU ORAZ WINDSORU I HAMPTON COURT

smiley 

TERMIN:  8-16 LIPCA 2024 LONTUR24

    Zapraszamy Was do dołączenia do naszej fajnej grupy Młodzieży z Wrocławia. smiley Podczas naszego 9 dniowego wyjazdu edukacyjnego na Wyspy skupimy się na aktywnym zwiedzaniu stolicy Wielkiej Brytanii - magicznego Londynu. Tutaj właśnie 'zanurzymy się' w języku i kulturze tego kosmopolitycznego miasta, w którym atrakcje turystyczne przyciągną naszą uwagę i będą stanowić odpowiednie podłoże do prowadzenia zajęć językowo-kulturowych i wykonywania zadań językowych. Spotkania z ciekawymi ludźmi, native speaker'ami, przewodnikami i nauczycielami dostarczą nam wielu niezwykłych wrażeń oraz materiału do analiz i przemyśleń. Kreowane w ten sposób emocje wspomogą/uaktywnią spontaniczne przełamywanie barier językowych i innych.  smiley Podczas tego głównie londyńskiego wyjazdu językowo-kulturowego odwiedzimy także dwie fantastyczne rezydencje w: Hampton CourtWindsorze.

Pałac w Hampton Court to przepiękna rezydencja Tudorów, w której będziemy zachwycać się nie tylko historiami dworskimi, ale także architekturą charakterystyczną dla epoki XVI i XVII wieku. Otoczenie wypełnione bajecznymi ogrodami, parkiem i labiryntem zieleni uprzyjemni nam wakacyjny czas. Wizyta w Królewskim Windsorze, nad którym góruje największy zamieszkały zamek świata, umożliwi nam poznanie miasta pełnego uroku zarówno średniowiecznego jak i wiktoriańskiego smiley  Zwiedzanie Apartamentów oraz Kaplicy Świętego Jerzego, gdzie spoczywa m.in. Królowa Elżbieta II ukaże nam stary, pamiętajacy czasy Wilhelma Zdobywcy i rok 1080, zamek i przybliży jego wielkie i ciekawe historie... 
 

W obydwu wyjazdach, wszystkim atrakcjom towarzyszą spotkania z native speaker'ami, anglojęzycznymi przewodnikami lub audio przewodnikami, zadania językowe w formie 'project in English' oraz 'treasure hunt' co daje nam wiele możliwości do pogłębiania naszej wiedzy językowo-kulturowej i pozyskiwania motywacji do rozwijania naszych różnych zainteresowań. W naturalnym dla języka środowisku łatwiej jest przełamać barierę mówienia otwierając się na nowe wyzwania językowe i poznanie nowych interesujących ludzi smiley

Zakwaterowanie i wyżywienie: rodziny brytyjskie, śniadania, lunch w postaci suchego prowiantu przygotowanego przez rodzinę goszczącą, ciepła obiadokolacja.

 

                           smileySERDECZNIE ZAPRASZAMY